• LogicticFOCUS
    Aktuálne logistické informácie
Ilustračné foto | Geis SK

Geis zoznamuje študentov s logistikou

Spoločnosť Geis, špecialista v oblasti dopravy a skladovej logistiky, už niekoľko rokov intenzívne spolupracuje so študentmi a s rôznymi študentskými organizáciami. Cieľom je oboznámiť študentov s oblasťou logistiky, predstaviť prax a trendy, ako aj snaha si vychovávať budúcich zamestnancov. Prostredníctvom tejto spolupráce sa spoločnosť snaží pozitívne ovplyvňovať aj kvalitu vzdelávania v oblasti prepravnej a skladovej logistiky.  

více >>
ilustračné foto | DKV

DKV Mobility spolupracuje so spoločnosťou Truck Parking Europe

DKV Mobility, popredný európsky poskytovateľ služieb mobility, nadviazal partnerstvo s platformou Truck Parking Europe s cieľom poskytnúť svojim zákazníkom ďalšie možnosti parkovania s ohľadom na bezpečnosť vodičov aj nákladov. Krádeže nákladov totiž spôsobujú dopravným spoločnostiam každoročne mnohomiliónové škody.

více >>
Ing. Rastislav Čarnogurský, riaditeľ medzinárodných prepráv Geis SK

Zmeny v medzinárodnej paletovej preprave vs. priania zákazníkov

V priebehu posledných problematických rokov sa, v súvislosti s rýchlo sa meniacim prostredím, menili aj potreby a priania zákazníkov na medzinárodnú prepravu paletizovaného tovaru. Rýchlosť dodania a dostupnosť vyvážaného a dovážaného tovaru nie je samozrejmosťou, navyše musíme pristúpiť k pomerne razantnému zdražovaniu. Covid, kríza v medzinárodnej doprave, BREXIT a súvisiace zložité colné procesy, nedostupnosť materiálov, … A dalo by pokračovať ďalej. Vo svetle všetkých problémov sa však objavujú aj zaujímavé výzvy pre zlepšenie a zdokonaľovanie služieb tak, aby klienti medzinárodnej paletovej prepravy dostali to, na čo boli zvyknutí. Svoje o tom vie aj logistická firma Geis.

více >>
ilustračné foto | DKV

DKV Mobility spolupracuje so spoločnosťou OrangeGas v oblasti alternatívnych palív

DKV Mobility, popredný európsky poskytovateľ služieb mobility, a spoločnosť OrangeGas (OG) uzavreli v januári 2022 dohodu o spolupráci. Táto pôvodne holandská spoločnosť sa špecializuje na ekologické palivá, ako je stlačený zemný plyn (CNG), skvapalnený zemný plyn (LNG), HVO (syntetická nafta) a vodík. Prevádzkuje tiež sieť nabíjacích staníc. Zákazníci spoločnosti DKV Mobility tak majú prístup k 220 čerpacím staniciam OG v Nemecku, Holandsku a Švédsku. Celoeurópska akceptačná sieť spoločnosti DKV Mobility sa tak rozrástla na viac ako 19 500 staníc na alternatívne palivá.

více >>
ilustračné foto | DKV

Kartu DKV je teraz možné používať v ruskom mýtnom systéme Platon

DKV Mobility, európsky poskytovateľ služieb mobility, ponúka riešenie na platbu mýta v Rusku prostredníctvom palivovej karty DKV. Dopravcovia tak získajú väčšiu flexibilitu a ušetria drahocenný čas. Majú dve možnosti: buď si pomocou karty DKV zarezervujú a zaplatia mýto za konkrétny mýtny úsek na mýtnom termináli či prípadne na portáli prevádzkovateľa mýtneho systému, alebo si nabijú kartu, resp. svoj účet.

více >>
ilustračné foto | DPD SK

Kuriéri doručili rekordné množstvo vianočných darčekov

Prebiehajúca pandémia koronavírusu, lockdown a zatvorené obchody, ale aj meniace sa nákupné zvyklosti ľudí spôsobili, že darčeky pre svojich blízkych pred sviatkami nakupovalo na internete rekordné množstvo ľudí. Spoločnosť DPD sa na sezónu pripravila v predstihu. Vďaka posilnenej kapacite a investíciám do prepravnej siete koncoročný nápor bez problémov zvládla.

více >>
Ilustračné foto | Cushman & Wakefield

Cushman & Wakefield eviduje výrazný nárast investícií do komerčných nehnuteľností na Slovensku

Celkové investície do komerčných nehnuteľností na Slovensku v roku 2021 presiahli 750 miliónov eur, čím prekonali objem investícií za predkrízový rok 2019. Výnosy prvotriednych nehnuteľností (tzv. prime yield) počas minulého roka klesali, čím sa potvrdila atraktivita investovania do trhu komerčných nehnuteľností na Slovensku. Uvádza to realitno-poradenská spoločnosť Cushman & Wakefield, ktorá realitný trh dlhodobo pravidelne monitoruje.

více >>
ilustračné foto

Rok v dodávateľských reťazcoch

Hodnotové reťazce si v uplynulom roku prešli mnohými útrapami, pričom mnohé z problémov stále trvajú. Pokiaľ chcú dodávateľské reťazce na tieto ťažkosti odpovedať a zabezpečiť svoju efektivitu, budú v nich pravdepodobne musieť nastať zmeny.

Pandémia koronavírusu a s ňou súvisiace uzatvárania podnikov, nútený home office či prerušenia výroby skúšali odolnosť dodávateľských reťazcov už v roku 2020. Tieto problémy, prejavujúce sa aj v prepravách, sa preniesli aj do roku 2021, nasledujúc vlny pandémie, ktoré v rôznych krajinách vrcholili v rôznom čase. Napríklad obmedzenia v osobnej leteckej doprave značne znížili objem tovaru, ktorý mohol byť takto prepravený, a tento chýbajúci nákladný priestor mohol byť len z časti nahradený charterovými letmi, čo viedlo k oneskoreným dodávkam.

více >>
Michal Dupkala

Na kóde záleží!

Fungovanie súčasnej modernej logistiky si bez spoľahlivej identifikácie dokážeme len ťažko predstaviť. Asi najznámejším a najrozšírenejším nástrojom automatickej identifikácie je čiarový kód, s ktorým sa dnes a denne stretávame už viac ako štyridsať rokov. Identifikácia dnes však už zďaleka nie je len otázkou čiarových kódov – na trhu je celý rad ďalších identifikačných nástrojov. Aby všetko vzájomne fungovalo, je dôležité, aby firmy hovorili jednotným jazykom. To zaisťujú štandardy GS1. O rozhovor sme požiadali Michala Dupkalu, CEO GS1 Slovakia, ktorá je jediným licencovaným pracoviskom pre registráciu do Systému GS1 na území Slovenskej republiky.

více >>
Ilustračné foto | DKV

DKV uvádza na trh prvú ekologickú palivovú a nabíjaciu kartu vyrobenú z recyklovaného plastu PETG

Spoločnosť DKV Mobility, jeden z popredných európskych poskytovateľov služieb mobility, uvádza na trh prvú ekologickú palivovú a nabíjaciu kartu vyrobenú z recyklovaného PETG (polyetyléntereftalát - PET - s prídavkom glykolu počas polymerizácie). Nové udržateľné palivové a nabíjacie karty DKV Mobility sú vyrobené z 90 percent z recyklovaného materiálu a v porovnaní s bežnými kartami z PVC znižujú emisie CO2 na kartu o 42 percent. Nové ekologické karty sa budú vydávať od februára 2022.

více >>
Zvolte stranu: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

 

Abychom Vám mohli nabídnout kvalitní služby a pokročilé funkce, využíváme cookies. Prohlížením tohoto webu s tímto souhlasíte.