• LogicticFOCUS
    Aktuálne logistické informácie
Ilustračné foto | STILL

Maximálnu efektivitu skladu dosiahnete jeho správnym usporiadaním. Hlavnú rolu hrajú regály

Skladovanie je neodmysliteľnou súčasťou väčšiny priemyselných podnikov aj bežných retailových reťazcov. V mnohých prípadoch sa neobíde jedno bez druhého, a preto je nevyhnutné skladové a výrobné či predajné procesy maximálne zladiť do jedného funkčného celku. A presne to dokáže značka STILL. Zákazníkom neponúka iba samotné zariadenia, ktoré sú v sklade potrebné, ale poskytuje komplexnú službu vrátane poradenstva a návrhu riešení pre dokonalé usporiadanie skladu. A tým zvyšuje efektivitu všetkých procesov. Ako to funguje?

více >>
Ilustračné foto | Prologis CEE

Prologis získal pečať Terra Carta od Jeho kráľovskej Výsosti princa z Walesu

Jeho kráľovská Výsosť princ z Walesu v rámci svojej iniciatívy Sustainable Markets Initiative (SMI) predstavil pečať Terra Carta oceňujúcu súkromné ​​spoločnosti, ktoré idú príkladom a skutočne prispievajú k väčšej udržateľnosti svojho odvetvia.

Toto ocenenie dostalo 45 spoločností na svete – úzky výber inovátorov v oblasti udržateľnosti.

Prologis sa už desaťročia riadi svojim záväzkom budovať udržateľne a implementovať špičkové inovácie a technológie. Spoločnosť, ktorá je najväčším globálnym developerom a prevádzkovateľom logistických nehnuteľností, predstavila svoj cieľ získať certifikáciu udržateľnosti pre všetky svoje nové aj renovované budovy.

více >>
Benjamín Chladný – Head of Air Freight DB Schenker Slovensko

DB Schenker: špeciálna letecká preprava prototypu super športového vozidla na vodíkový pohon

Spoločnosť DB Schenker, ako jeden z najväčších svetových poskytovateľov logistických služieb zabezpečil mimoriadnu leteckú prepravu jedinečného výstavného exponátu reprezentujúceho Slovenskú republiku na svetovej výstave EXPO DUBAI 2020.

Spoločnosť DB Schenker využíva svoje skúsenosti a znalosti domáceho a globálneho prepravného trhu na posúvanie hraníc možností logistiky v prospech jej partnerov a zákazníkov. Okrem zabezpečovania štandardných prepráv zásielok je schopná spoločnosť DB Schenker využiť svoje know-how v prospech neštandardných logistických projektov. Medzi takéto projekty patrilo zabezpečenie špeciálnej prepravy jedinečného konceptu super športového vozidla na vodíkový pohon MH2 navrhnutého na akademicko-komerčnej pôde Technickej univerzity Košice a spoločnosti MATADOR group.

více >>
Ilustračné foto | VGP

Geis SK: Nová pobočka v Triblavine

Rovnako ako celá skupina Geis, tak i Geis SK stále silnie a rastie. Preto sa bude súčasná slovenská pobočka koncom roka sťahovať zo Senca do nových priestorov v logistickom VGP Parku Bratislava. Nachádza sa v oblasti Triblavina, len pár minút od Bratislavy.

"Vďaka dynamickému rastu sme potrebovali nájsť väčšie a vhodnejšie priestory pre našu pobočku v bratislavskom regióne. Našou požiadavkou bol moderný cross-dockový terminál v kombinácii so skladovou halou v blízkosti Bratislavy a zároveň pri diaľnici D1, " uviedol Daniel Knaisl, konateľ skupiny Geis pre CZ, SK a PL.

více >>
Zdroj: EC – Audiovisual Service

Plán obnovy a odolnosti SR

Už od začiatku pandémie koronavírusu reagovala Európska únia relatívne rýchlo v záujme záchrany životov, ale aj pracovných miest či z hľadiska finančných požiadaviek jej členských štátov. V júli 2020 bol prijatý nástroj NextGenerationEU, ktorý má za úlohu pomôcť členským štátom prekonať následky pandémie, pričom ale kladie dôraz na ich zelenú a digitálnu transformáciu. Výsledkom má byť Európska únia, ktorá bude ekologickejšia, digitálnejšia a odolnejšia voči súčasným aj budúcim výzvam.

více >>
Foto: Národná diaľničná spoločnosť

Infraštruktúra a podpora konkurencieschopnosti

Za jeden z najzásadnejších faktorov, ktoré ovplyvňujú konkurencieschopnosť danej krajiny, je možné považovať jej infraštruktúru. Verejná infraštruktúra by mala podporovať funkčnosť domácností a firiem. Je k nej možné zaradiť napríklad dopravnú, energetickú či telekomunikačnú infraštruktúru, ale tiež sem patrí aj vodohospodárska a kanalizačná infraštruktúra. Podľa Európskej únie môžu investície do infraštruktúry mať celkom ďalekosiahle následky: od podpory produkčnej kapacity krajiny v dlhšom období až po potenciálnu podporu zelenej premeny a digitalizácie. EÚ vidí veľkú príležitosť práve vo zvýšení verejných výdajov do infraštruktúry v rámci pokoronavírusovej obnovy, pričom cezhraničnú spoluprácu považuje za veľmi sľubný spôsob dosahovania rozvoja infraštruktúry, ktorý ale na druhú stranu prináša aj riziká, napríklad týkajúce sa koordinácie.

více >>
Ilustrační foto | Prologis Park Bratislava

Kam smeruje budúcnosť logistických nehnuteľností?

Pred koronavírusovou krízou boli kladené vysoké požiadavky na znižovanie energií a ochranu životného prostredia. To sa dotklo tiež logistických a priemyselných nehnuteľností. V spoločnosti vznikali stále väčšie tlaky na energetickú sebestačnosť budov, ekologickú pasivitu, kvalitné pracovné podmienky, či na vytvorenie komfortného zázemia pre plnohodnotný život zamestnancov. Je splnenie týchto požiadaviek v súčasnej dobe len čistá fikcia, alebo vstupujú už do reality, a ako vyzerajú aktuálne reálne obrysy podoby výrobných a logistických nehnuteľností blízkej budúcnosti? Ako v tomto ohľade ovplyvnila požiadavky zákazníkov koronavírusová kríza? Udalosti uplynulého takmer roku a pol poznamenali fungovanie dodávateľského reťazca tak, ako sme ho poznali doposiaľ. Dotknú sa tieto zmeny aj trhu logistických nehnuteľností? Na názor sme sa spýtali zástupcov vybraných developerských a poradenských spoločností pôsobiacich na slovenskom trhu.

více >>
Bohumil Tejnický | VertiFlex

Prínos technológií v dobe krízy je zásadný

Aktuálna štúdia Logistika 2020+ uvádza, že významná časť firiem počas pandémie COVID-19 čelila úplne novej situácii v podobe bezprecedentného prepadu, alebo naopak, nárastu dopytu po logistických službách v jednotlivých sektoroch. Akú rolu môžu v takom prípade zohrať moderné technológie? Aký je záujem o tieto technológie na slovenskom trhu? A ako môžu technológie pomôcť pri nadchádzajúcich zmenách, ktoré očakáva automobilový priemysel?

O odpovede na tieto otázky sme požiadali Bohumila Tejnického, managing partnera v spoločnosti VertiFlex, ktorá pôsobí v oblasti intralogistiky na Slovensku a v ďalších krajinách východnej Európy.

více >>
Zdroj: Garbe

Garbe dokončilo akvizíciu pozemku s rozlohou 70 000 m2 s cieľom postaviť prvý zelený logistický park na Slovensku

Pozemok sa nachádza v Piešťanoch, získal už územné rozhodnutie a Garbe tu plánuje postaviť dve udržateľné budovy. Jednu s rozlohou 18 000 m2 a druhú s rozlohou 8 000 m2.

GARBE Industrial Real Estate GmbH, popredný špecialista na logistické a priemyselné nehnuteľnosti v Nemecku a Holandsku vstúpil na slovenský trh, kde získal pozemok s územným rozhodnutím s rozlohou 70 000 m2. Garbe na Slovensko vstupuje po úspešnom vstupe na český trh a v Piešťanoch plánuje výstavbu dvoch priemyselných nehnuteľností s celkovou rozlohou 26 000 m2.

 

více >>
Ilustrační foto | Prologis

Prologis „Small flexi units“ – ideálne flexibilné jednotky pre podniky každej veľkosti

Záleží nám na tom, aby sme všetkým našim zákazníkom poskytovali vhodné priestory a služby bez ohľadu na veľkosť alebo nároky ich podnikania. Navyše sa im tiež snažíme prinášať hodnoty presahujúce rámec štyroch stien a striech našich budov. Preto neustále hľadáme nové spôsoby, ako zaistiť spokojnosť našich zákazníkov. V duchu tohto záväzku zavádzame v Prologis Park Bratislava nový logistický koncept – kvalitné flexibilné priestory na menších plochách.

více >>
Zvolte stranu: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

 

Abychom Vám mohli nabídnout kvalitní služby a pokročilé funkce, využíváme cookies. Prohlížením tohoto webu s tímto souhlasíte.