• LogicticFOCUS
    Aktuálne logistické informácie
Zdroj: Toyota Material Handling Europe

Toyota Logistic Design Competition 2022: Hľadáme inšpiratívne riešenia pre mestskú mikrologistiku

Súťaž Toyota Logistic Design Competition organizuje každé dva roky Centrum Dizajnu (Design Center) spoločnosti Toyota Material Handling Europe. Spoluorganizuje ju Európske projektové štúdio spoločnosti Toyota a Toyota Europe Design Development. Je určená pre všetkých študentov projektovania na celom svete.

více >>
Zdroj: Prologis

Spoločnosť Dr.Max sa rozrastá o budovu na mieru v Prologis Park Bratislava

Dr.Max je jednou z najväčších slovenských farmaceutických a zdravotníckych spoločností. V rámci svojho podnikania sa prirodzene sústredí na oblasť zdravia, a preto je pre túto spoločnosť prirodzené hľadať logistické priestory, ktoré sú zároveň pracoviskom zaisťujúcim wellbeing zamestnancov. Sme radi, že Dr.Max podpísal zmluvu na dlhodobý prenájom 9 000 metrov štvorcových plochy v Prologis Park Bratislava. Zamestnanci tu môžu využívať všetky výhody priestorov, ktoré sú prispôsobené ich požiadavkám a prinášajú hodnoty nad rámec nehnuteľností.

více >>
ilustrační foto

Mountpark prináša na trh nové skladovacie priestory s rozlohou 25,763 m2

Spoločnosť Mountpark, popredný medzinárodný developer logistických a priemyselných nehnuteľností, dnes oznámil ukončenie výstavby novej haly v distribučnom uzle Mountpark Sereď. Na trh tak prichádza ďalších 25,763 mskladovacej plochy, ktorými spoločnosť reaguje na rastúci dopyt po vysokokvalitných distribučných priestoroch na západnom Slovensku. 

více >>
ilustrační foto

Vďaka lepšej ekonomickej situácii a vyššej kúpyschopnosti obyvateľstva narastá množstvo obalov

Ľudia však viac triedi

S postupne stále vážnejšími prejavmi klimatickej zmeny sa ochrana životného prostredia stáva niečím, na čo by sme mali myslieť vo všetkých oblastiach nášho života. Zvlášť dôležitá je táto téma pri odpadovom hospodárstve. V súvislosti s pandémiou koronavírusu a rozvojom segmentu B2C je v poslednej dobe možné pozorovať nárast množstva spotrebiteľských obalov – či už ide o kartónové krabice z nákupov v e-shopoch, ktoré nahradili večne zavreté kamenné obchody, alebo o papierové či plastové obaly z donášky jedla, ktorá nahradila príjemný obed v reštaurácii. Na to, ako sa darí reagovať na nárast spotreby recyklovateľných obalov v domácnostiach v zmysle organizácie plynulosti ich zvozu, a to najmä z rezidenčných oblastí, sme sa pýtali odborníkov z oblasti spracovania odpadu. Svoj názor na vratné a ekologické obaly nám potom priamo z praxe poskytol aj výrobca obalov.

více >>
ilustrační foto

Brexit: tri mesiace po tom...

Dlho očakávaný brexit vstúpil do platnosti ku koncu minulého roka. Predchádzali mu ale zdĺhavé a náročné rokovania a k dohode došlo až skutočne o päť minút dvanásť. To trochu skomplikovalo možnosť príprav, lebo pripravovať sa na obidve varianty bolo takmer nemožné. Aká je situácia teraz a ako obchodné vzťahy prebiehajú necelé tri mesiace po vystúpení Veľkej Británie z EÚ sme sa spýtali vedúceho Centra podpory pre clo a spotrebné dane na Finančnej správe pplk. Jozefa Belana.

více >>
Radovan Škultéty AON

Dôkladná analýza rizík zmierňuje ich dopad

Snaha úspešne odhadnúť pravdepodobnosť vzniku škody, vyčísliť jej výšku a dopad na život jednotlivca či komerčnej spoločnosti je tu zrejme oddávna. Moderná technológia a možnosti vedy však dnes umožňujú spracovanie veľmi realistickej analýzy rizík, ktorá je základom pre optimalizáciu preventívnych opatrení, rovnako ako pre nastavenie mechanizmu poistenia rizika vzniku škôd, ktorým sa napriek všetkej snahe vyhnúť nedá. Ako k rizikám správne pristupovať a ako firmám môže pomôcť poisťovací maklér sme sa spýtali dlhoročného odborníka v odbore poisťovníctva, generálneho riaditeľa divízie Aon Risk Solutions Česká a Slovenská republika spoločnosti Aon Central and Eastern Europe, a. s., Radovana Škultétyho.

více >>
Zdroj: Geis SK

Geis: Napriek všetkým obmedzeniam to bez vodičov nejde

Spoločnosť Geis sa aj v súčasnom zložitom období snaží vytvoriť optimálne podmienky pre všetkých pracovníkov. Týka sa to najmä tých, ktorých činnosť nemožno preniesť do online sveta a vykonávať ju z domova.

více >>
Zdroj: Prologis

Automatizácia a logistické nehnuteľnosti #2: Ako môže automatizácia pomôcť zvládať aktuálne výzvy v dodávateľskom reťazci

V poslednom desaťročí rast e-commerce ukázal, aké rozhodujúce sú pre generovanie výnosov našich zákazníkov logistické nehnuteľnosti. Užívatelia logistických služieb musia disponovať správnymi budovami so správnym vybavením v správnych lokalitách, aby mohli využívať konkurenčné výhody rýchlo sa rozvíjajúcich dodávateľských reťazcov. A práve automatizácia by mohla otvoriť tento potenciál.

více >>
Prologis Park Bratislava DC7

Rast s Prologis: zákazníci rozširujú svoje priestory v Prologis Park Bratislava

Našou najvyššou prioritou je vždy poskytovať  zákazníkom vysokokvalitné priestory a špičkové služby vo vyhľadávaných lokalitách. Prologis Park Bratislava je naším najväčším logistickým centrom v strednej Európe, ktoré ponúka to najlepšie zo služieb Prologis. Vďaka tomu priťahuje stále nových zákazníkov a tým existujúcim pomáha ďalej rásť.

více >>
Daniel Knaisl, konateľ skupiny Geis pre CZ, SK a PL Foto: Geis SK

Geis je prvým nájomcom VGP parku pri Bratislave

Spoločnosť Geis SK patrí medzi najväčšie logistické firmy na Slovensku a v oblasti vnútroštátnych paletových prepráv je leadrom na slovenskom trhu. Rovnako ako celá skupina Geis, tak aj Geis SK stále napreduje a rastie. „Vďaka dynamickému rastu sme potrebovali nájsť väčšie a vhodnejšie priestory pre našu pobočku v bratislavskom regióne. Našou požiadavkou bol moderný cross-dockový terminál v kombinácii so skladovou halou v blízkosti Bratislavy a zároveň v lokalite priamo pri diaľnici D1,“ uviedol Daniel Knaisl, konateľ skupiny Geis pre CZ, SK a PL.

více >>
Zvolte stranu: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

 

Abychom Vám mohli nabídnout kvalitní služby a pokročilé funkce, využíváme cookies. Prohlížením tohoto webu s tímto souhlasíte.