• LogicticFOCUS
    Aktuálne logistické informácie
Zdroj: Česmad Slovakia

K žiadostiam CEMT na Veľkú Britániu

Ako nás informoval generálny riaditeľ sekcie cestnej dopravy a pozemných komunikácií Ministerstva dopravy a výstavby (MDV) SR, tak existuje stále šanca na dohodnutie pravidiel v oblasti nákladnej dopravy medzi Európskou úniou a Spojeným kráľovstvom Veľkej Británie a Severného Írska.

více >>
ilustrační foto Prologis

Logistické nehnuteľnosti – zamerané na možnosť prestavby maloobchodných priestorov

Nová špeciálna správa výskumného oddelenia spoločnosti Prologis Research analyzuje, ako COVID-19 urýchlil vývoj maloobchodu a ako sa tento trend môže premietnuť do sektoru logistiky.

více >>
Zdroj: Gebruder Weiss

Gebrüder Weiss spúšťa zákaznícky portál myGW

Nový digitálny zákaznícky portál od spoločnosti Gebrüder Weiss sa volá myGW. Portál je k dispozícii pre všetkých klientov spoločnosti v Rakúsku, Nemecku, Českej republike, Maďarsku a na Slovensku. Platforma myGW zastrešuje všetky služby, ktoré GW ponúka. Zároveň  svojim klientom ponúka jednoduchý a rýchly  prístup k aktuálnym informáciám o službách, ktoré využívajú. Vďaka tomu je odteraz možné realizovať celú komunikáciu s poskytovateľom logistických služieb aj on-line formou. Portál úspešne využívajú prví klienti už od jari 2020. V pláne je aj rozšírenie do ďalších krajín.

více >>
ilustrační foto

V októbri ožije nové srdce Šariša

Výstavba nákupného a zábavného centra, ktoré do regiónu prináša viac ako 500 nových pracovných miest je vo finále. Investor a developer GEMO Holding oznámil, že ho otvorí už 8. októbra. Prezradil aj názov, ktorý možno Prešovčanov prekvapí.

více >>
ilustrační foto

Raben víta nového strategického klienta, spoločnosť Hubert J.E., vo svojom portfóliu

Spoločnosť Raben Logistics Slovakia podpísala s novým strategickým klientom, spoločnosťou Hubert J.E., zmluvu o poskytovaní komplexných logistických služieb. Zahájenie spolupráce je dôležitým krokom pre rozvoj pobočky v Novom Meste nad Váhom, ako aj pre celý Raben na Slovensku.

více >>
Alexander Matušek | Zväz automobilového priemyslu Slovenskej republiky

Výzva pre automotive: rozbehnúť a dostať celý dodávateľský reťazec do pôvodnej kondície

Už pred vypuknutím koronakrízy čelil automobilový priemysel náročným štrukturálnym aj technologickým výzvam. Výzvy súviseli s digitalizáciou procesov, ale aj samotných produktov, kde sa presadzujú nové technológie zvyšujúce bezpečnosť a eliminujúce ľudský faktor, znižovaním emisií z dopravy a prípravou na uhlíkovú neutralitu a očakávanými zmenami na trhu a v správaní zákazníka, užívateľa mobility, ktoré predpovedajú analytici.

více >>

Logistika sa zastaviť nedá

Automobilový priemysel zaujíma na Slovensku veľkú časť priemyselnej produkcie, ten už pred príchodom koronavírusovej krízy čelil mnohým výzvam. COVID-19 ešte viac skomplikoval už tak náročný vývoj v oblasti automotive. Situácia sa dotkla celého dodávateľského reťazca, ktorého neoddeliteľnou súčasťou je aj logistika. Aká je situácia teraz, dva mesiace po rozvoľnení opatrení súvisiacich s globálnou koronavírusovou pandémiou?

více >>
Zdroj fot: Geis SK s.r.o. - Monika Švecová, HR manažér, Geis SK

Geis ako zamestnávateľ

Rozhovor s odborníkom:  Monika Švecová, HR manažér, Geis SK

Vzhľadom na nízku nezamestnanosť niekoľko rokov platilo, že si zamestnanec vyberal zamestnávateľa. Uchádzači o prácu mali veľmi silnú vyjednávaciu pozíciu. Očakávate teraz zmenu? Ako koronavírus zamával pracovným trhom vo vašom segmente?

V segmente logistiky sme zatiaľ zásadne výraznú zmenu nezaznamenali. Zatiaľ to vyzerá tak, že oproti kritickej situácii pred pandémiou sa zlepšila dostupnosť záujemcov napr. o pozície typu vodič, čo má skutočne súvislosť s koronavírusom, pretože mnoho dopravcov bolo naviazaných na automotive, a preto počas obmedzenia alebo uzavretia prevádzok prišli o zákazky. Zvýšil sa tiež záujem o menej kvalifikovanú prácu, napríklad o pozície typu skladník. Dúfame, že situácia na trhu práce bude teraz pre zamestnávateľov priaznivá, a že nedôjde k opätovnému prevýšeniu  dopytu po zamestnancoch oproti ponuke.

více >>
Predseda SOPK Doc. Ing. Peter Mihók, CSc.

Spolu sme zvládli koronavírus, nepokazme si naštartovanie ekonomiky

Koronakríza poškodila svetovú ekonomiku najviac od čias veľkej hospodárskej krízy. Výrazne to pocítilo aj Slovensko. Priemyselná produkcia sa u nás prepadla na historické minimum od vzniku samostatnej republiky. Zamestnanosť v porovnaní s prvým štvrťrokom minulého roka klesla o pol percenta a neustále klesá. Objem štátnej pomoci napriek tomu výrazne zaostáva za západnými krajinami aj krajinami V4. Slovenská vláda zvládla boj s koronakrízou, je najvyšší čas dôsledne sa venovať opatreniam na podporu ekonomiky. Slovenská obchodná a priemyselná komora a Klub 500 preto prichádzajú s návrhom opatrení, ktoré by ekonomike pomohli.

více >>
Contera Park Bratislava

Slovenské Contera Parky hlásia nové aj predĺžené nájomné zmluvy

Veľkému záujmu klientov na Slovensku sa tešia Contera Parky. Len v prvom štvrťroku 2020 predĺžila Contera zmluvu s jednotkou na trhu stavebnej chémie Den Braven a logistickými firmami DHL Express a CS Cargo. Novým klientom sa stala ďalšia prepravná spoločnosť Pack4you.

více >>
Zvolte stranu: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

 

Abychom Vám mohli nabídnout kvalitní služby a pokročilé funkce, využíváme cookies. Prohlížením tohoto webu s tímto souhlasíte.