• LogicticFOCUS
    Aktuálne logistické informácie
Pavol Jančovič | ČESMAD Slovakia

Našou budúcnosťou je veda, výskum a vzdelanie

Súčasťou každej krízy je množstvo otázok a zamyslení. Odpovede je niekedy ťažké nájsť, a pritom sa často stačí len poobzerať okolo nás.

více >>
ilustračné foto

Zase tie sklady pri diaľnici – prečo ich potrebujeme?

V tejto dobe vidíme, ako dokáže pandémia nabúrať všetky zabehnuté dodávateľské reťazce. Kríza okolo COVID-19 nám jasne ukazuje aj veľké nevýhody globalizácie. Neriešim len to, s akou rýchlosťou sa vírus rozšíril po celom svete a ako sa masívne prejavil vo všetkých kútoch zemegule behom posledných dvoch týždňov. Globalizácia nám ale ukázala aj ďalšie slabiny, o ktorých sme v logistike doteraz nepremýšľali. K aktuálnej tématike sa vyjadruje Jakub Holec, zakladateľ a spoluvlastník slovenskej pobočky 108 Agency.

více >>
DACHSER organizuje dopravu nákladným vlakom po Novej hodvábnej ceste

DACHSER organizuje dopravu nákladným vlakom po Novej hodvábnej ceste

BASF poverila svojho dlhoročného poskytovateľa logistických služieb, spoločnosť DACHSER, aby vybavila prvý nákladný vlak do Číny. Vlak s 42 kontajnermi prepravujúcimi produkty BASF do čínskeho mesta Xi’an už dorazil. DACHSER sa postaral o všetky organizačné aspekty – vrátane koordinácie s prevádzkovateľom vlakov RTSB GmbH, colného odbavenia a distribúcie tovaru v Číne.

více >>
LOGO

Omeškanie platieb za energie nebude pre koronakrízu dočasne penalizované

Občania, ale aj malé a stredné firmy, ktoré pre koronakrízu meškajú s úhradou faktúr za elektrinu a plyn, nebudú dočasne penalizovaní ani odpájaní. Ministerstvo hospodárstva SR pripravuje príslušnú zmenu legislatívy, ktorou by sa mala už na budúci týždeň zaoberať vláda. „Odkladáme na dva mesiace možnosť uplatnenia sankcií za omeškania pri úhrade faktúr. V žiadnom prípade sa ale svojim záväzkom nikto nevyhne, chránime aj dodávateľov energií,“ zdôraznil štátny tajomník ministerstva hospodárstva Karol Galek. 

více >>
ilustrační foto

Kia Motors Slovakia darovala 200 000 eur na nákup pľúcnych ventilátorov a ďalších vyše 175 000 eur pre komunity v regióne

Jeden z najväčších zamestnávateľov žilinského regiónu, spoločnosť Kia Motors Slovakia, podporila Vládu SR v jej činnosti o čo najrýchlejšie vyriešenie krízovej situácie sumou 200 000 eur, ktorá bude použitá na nákup potrebných pľúcnych ventilátorov pre slovenské nemocnice. Symbolický šek v tejto hodnote dnes Kyong Jae Lee, prezident spoločnosti Kia Motors Slovakia, odovzdal podpredsedovi Vlády SR a Ministrovi hospodárstva SR Richardovi Sulíkovi.

více >>
ilustračné foto

DB Schenker prepravuje naplno!

Aktuálna situácia vo svete v nadväznosti na šíriacu sa pandémiu nového koronavírusu SARS-CoV-2, ktorý vyvoláva ochorenie COVID-19, má signifikantný vplyv na všetky priemyselné oblasti. Napriek tomu spoločnosť DB Schenker prevádzkuje 100 % svojich európskych pobočiek a denne zrealizuje vyše 10 000 pravidelných prepráv naprieč celou Európou. 

více >>
ilustračné foto

Logistiku čaká prekážkový beh plný rizika

Spomalenie ekonomiky, COVID-19 a na konci roku potrebná pripravenosť pre Brexit. Letošní rok bude pravděpodobně nejnáročnější v současné éře. Šťastie prekonať prekážky bude priať najmä pripraveným. A to nielen na administratívne, legislatívne či finančné nástrahy. Čoraz viac treba brať do úvahy aj schopnosť prežiť pri prípadnom zlyhaní obchodných partnerov.

více >>
Zuzana Kolarova

Výzvu v oblasti účtovníctva a reportingu vidíme v digitalizácii odvetvia

Slovensko patrí ku krajinám, ktoré dlhodobo aktívne lákajú zahraničné investície. Súčasne však prežíva slovenský trh posledné roky významnú personálnu krízu, a zároveň musí reagovať na vplyvy, ktoré ovplyvňujú slovenskú ekonomiku, akými sú v súčasnej chvíli napríklad brexit či aktuálna situácia ohľadom koronavírusu. To všetko vnáša do oblasti účtovníctva a daní stále nové nariadenia a predpisy. Nielen o aktuálnej situácii na Slovensku, ale aj o súčasných smeroch v oblasti digitalizácie odvetvia sme sa rozprávali so Zuzanou Kolárovou, Managing Directorkou ASB Slovakia.

více >>
ilustračné foto

Emergency logistics: Globálna pandémia ako výzva

Ako mávnutím príslovečného prútika sa logistika vo svetle eskalujúcej globálnej koronavírusovej pandémie premieňa z odboru s negatívnou konotáciou v zmysle vplyvu na životné prostredie na odbor so schopnosťou zaistiť miliónom ľudí základné životné potreby navzdory vyhlásenému stavu núdze či národnej karanténe vo väčšine rozvinutých krajín sveta.
Zrejme zlyhanie väčšiny svetových politikov a miliónov úradníkov celého sveta vrhlo planétu do globálneho problému. Dlhodobé hľadanie absurdných, ale politicky atraktívnych tém, bagatelizácia prevencie modernej spoločnosti pred život ohrozujúcimi rizikami, ale veľakrát aj rezignácia na kvalifikáciu a reálne schopnosti zodpovedných úradníkov. To všetko v dôsledku toho, že spoločnosť v posledných rokoch nebola vystavená žiadnej zásadnej hrozbe. Nefungujú školy, divadlá, kiná, obchody a mnohé úrady. Významne obmedzená je mobilita osôb. Ide o bezprecedentné zmeny v nastavení celého dodávateľského reťazca. Logistika však musí podľa novo formulovaného zadania spoločnosti fungovať ďalej. A ona je toho schopná. Práve logistika si i v dobe postupujúcej digitalizácie a automatizácie globálnej ekonomiky dokázala zachovať flexibilitu a kreativitu – vlastnosti nevyhnutné pre fungovanie modernej spoločnosti aj v dobe koronavírusovej.

více >>
Andrej Korchaník STILL

Aby bola modernizácia prínosom

Význam modernizácie skladov a ich vybavenia najnovšími technológiami vrátane automatizovaných systémov pre firmy, ktoré majú pomôcť udržať tempo v konkurenčnom boji a zvládať reagovať na zvyšujúce sa požiadavky zákazníkov pri pretrvávajúcom nedostatku zamestnancov, nie je potrebné príliš zdôrazňovať. Nakoľko sú firmy na Slovensku pripravené investovať do automatizácie? Čo ovplyvňuje ich rozhodovanie? A pokiaľ sa pre modernizáciu rozhodnú, na čo by sa mali zamerať?

více >>
Zvolte stranu: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

 

Abychom Vám mohli nabídnout kvalitní služby a pokročilé funkce, využíváme cookies. Prohlížením tohoto webu s tímto souhlasíte.