• LogicticFOCUS
    Aktuálne logistické informácie

Logistika sa zastaviť nedá

Automobilový priemysel zaujíma na Slovensku veľkú časť priemyselnej produkcie, ten už pred príchodom koronavírusovej krízy čelil mnohým výzvam. COVID-19 ešte viac skomplikoval už tak náročný vývoj v oblasti automotive. Situácia sa dotkla celého dodávateľského reťazca, ktorého neoddeliteľnou súčasťou je aj logistika. Aká je situácia teraz, dva mesiace po rozvoľnení opatrení súvisiacich s globálnou koronavírusovou pandémiou?

více >>
Zdroj fot: Geis SK s.r.o. - Monika Švecová, HR manažér, Geis SK

Geis ako zamestnávateľ

Rozhovor s odborníkom:  Monika Švecová, HR manažér, Geis SK

Vzhľadom na nízku nezamestnanosť niekoľko rokov platilo, že si zamestnanec vyberal zamestnávateľa. Uchádzači o prácu mali veľmi silnú vyjednávaciu pozíciu. Očakávate teraz zmenu? Ako koronavírus zamával pracovným trhom vo vašom segmente?

V segmente logistiky sme zatiaľ zásadne výraznú zmenu nezaznamenali. Zatiaľ to vyzerá tak, že oproti kritickej situácii pred pandémiou sa zlepšila dostupnosť záujemcov napr. o pozície typu vodič, čo má skutočne súvislosť s koronavírusom, pretože mnoho dopravcov bolo naviazaných na automotive, a preto počas obmedzenia alebo uzavretia prevádzok prišli o zákazky. Zvýšil sa tiež záujem o menej kvalifikovanú prácu, napríklad o pozície typu skladník. Dúfame, že situácia na trhu práce bude teraz pre zamestnávateľov priaznivá, a že nedôjde k opätovnému prevýšeniu  dopytu po zamestnancoch oproti ponuke.

více >>
Predseda SOPK Doc. Ing. Peter Mihók, CSc.

Spolu sme zvládli koronavírus, nepokazme si naštartovanie ekonomiky

Koronakríza poškodila svetovú ekonomiku najviac od čias veľkej hospodárskej krízy. Výrazne to pocítilo aj Slovensko. Priemyselná produkcia sa u nás prepadla na historické minimum od vzniku samostatnej republiky. Zamestnanosť v porovnaní s prvým štvrťrokom minulého roka klesla o pol percenta a neustále klesá. Objem štátnej pomoci napriek tomu výrazne zaostáva za západnými krajinami aj krajinami V4. Slovenská vláda zvládla boj s koronakrízou, je najvyšší čas dôsledne sa venovať opatreniam na podporu ekonomiky. Slovenská obchodná a priemyselná komora a Klub 500 preto prichádzajú s návrhom opatrení, ktoré by ekonomike pomohli.

více >>
Contera Park Bratislava

Slovenské Contera Parky hlásia nové aj predĺžené nájomné zmluvy

Veľkému záujmu klientov na Slovensku sa tešia Contera Parky. Len v prvom štvrťroku 2020 predĺžila Contera zmluvu s jednotkou na trhu stavebnej chémie Den Braven a logistickými firmami DHL Express a CS Cargo. Novým klientom sa stala ďalšia prepravná spoločnosť Pack4you.

více >>
Pavol Jančovič | ČESMAD Slovakia

Našou budúcnosťou je veda, výskum a vzdelanie

Súčasťou každej krízy je množstvo otázok a zamyslení. Odpovede je niekedy ťažké nájsť, a pritom sa často stačí len poobzerať okolo nás.

více >>
ilustračné foto

Zase tie sklady pri diaľnici – prečo ich potrebujeme?

V tejto dobe vidíme, ako dokáže pandémia nabúrať všetky zabehnuté dodávateľské reťazce. Kríza okolo COVID-19 nám jasne ukazuje aj veľké nevýhody globalizácie. Neriešim len to, s akou rýchlosťou sa vírus rozšíril po celom svete a ako sa masívne prejavil vo všetkých kútoch zemegule behom posledných dvoch týždňov. Globalizácia nám ale ukázala aj ďalšie slabiny, o ktorých sme v logistike doteraz nepremýšľali. K aktuálnej tématike sa vyjadruje Jakub Holec, zakladateľ a spoluvlastník slovenskej pobočky 108 Agency.

více >>
DACHSER organizuje dopravu nákladným vlakom po Novej hodvábnej ceste

DACHSER organizuje dopravu nákladným vlakom po Novej hodvábnej ceste

BASF poverila svojho dlhoročného poskytovateľa logistických služieb, spoločnosť DACHSER, aby vybavila prvý nákladný vlak do Číny. Vlak s 42 kontajnermi prepravujúcimi produkty BASF do čínskeho mesta Xi’an už dorazil. DACHSER sa postaral o všetky organizačné aspekty – vrátane koordinácie s prevádzkovateľom vlakov RTSB GmbH, colného odbavenia a distribúcie tovaru v Číne.

více >>
LOGO

Omeškanie platieb za energie nebude pre koronakrízu dočasne penalizované

Občania, ale aj malé a stredné firmy, ktoré pre koronakrízu meškajú s úhradou faktúr za elektrinu a plyn, nebudú dočasne penalizovaní ani odpájaní. Ministerstvo hospodárstva SR pripravuje príslušnú zmenu legislatívy, ktorou by sa mala už na budúci týždeň zaoberať vláda. „Odkladáme na dva mesiace možnosť uplatnenia sankcií za omeškania pri úhrade faktúr. V žiadnom prípade sa ale svojim záväzkom nikto nevyhne, chránime aj dodávateľov energií,“ zdôraznil štátny tajomník ministerstva hospodárstva Karol Galek. 

více >>
ilustrační foto

Kia Motors Slovakia darovala 200 000 eur na nákup pľúcnych ventilátorov a ďalších vyše 175 000 eur pre komunity v regióne

Jeden z najväčších zamestnávateľov žilinského regiónu, spoločnosť Kia Motors Slovakia, podporila Vládu SR v jej činnosti o čo najrýchlejšie vyriešenie krízovej situácie sumou 200 000 eur, ktorá bude použitá na nákup potrebných pľúcnych ventilátorov pre slovenské nemocnice. Symbolický šek v tejto hodnote dnes Kyong Jae Lee, prezident spoločnosti Kia Motors Slovakia, odovzdal podpredsedovi Vlády SR a Ministrovi hospodárstva SR Richardovi Sulíkovi.

více >>
ilustračné foto

DB Schenker prepravuje naplno!

Aktuálna situácia vo svete v nadväznosti na šíriacu sa pandémiu nového koronavírusu SARS-CoV-2, ktorý vyvoláva ochorenie COVID-19, má signifikantný vplyv na všetky priemyselné oblasti. Napriek tomu spoločnosť DB Schenker prevádzkuje 100 % svojich európskych pobočiek a denne zrealizuje vyše 10 000 pravidelných prepráv naprieč celou Európou. 

více >>
Zvolte stranu: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

Nastavení cookies