• LogicticFOCUS
    Aktuálne logistické informácie
ilustračné foto | DKV

Kartu DKV je teraz možné používať v ruskom mýtnom systéme Platon

DKV Mobility, európsky poskytovateľ služieb mobility, ponúka riešenie na platbu mýta v Rusku prostredníctvom palivovej karty DKV. Dopravcovia tak získajú väčšiu flexibilitu a ušetria drahocenný čas. Majú dve možnosti: buď si pomocou karty DKV zarezervujú a zaplatia mýto za konkrétny mýtny úsek na mýtnom termináli či prípadne na portáli prevádzkovateľa mýtneho systému, alebo si nabijú kartu, resp. svoj účet.

více >>
ilustračné foto | DPD SK

Kuriéri doručili rekordné množstvo vianočných darčekov

Prebiehajúca pandémia koronavírusu, lockdown a zatvorené obchody, ale aj meniace sa nákupné zvyklosti ľudí spôsobili, že darčeky pre svojich blízkych pred sviatkami nakupovalo na internete rekordné množstvo ľudí. Spoločnosť DPD sa na sezónu pripravila v predstihu. Vďaka posilnenej kapacite a investíciám do prepravnej siete koncoročný nápor bez problémov zvládla.

více >>
Ilustračné foto | Cushman & Wakefield

Cushman & Wakefield eviduje výrazný nárast investícií do komerčných nehnuteľností na Slovensku

Celkové investície do komerčných nehnuteľností na Slovensku v roku 2021 presiahli 750 miliónov eur, čím prekonali objem investícií za predkrízový rok 2019. Výnosy prvotriednych nehnuteľností (tzv. prime yield) počas minulého roka klesali, čím sa potvrdila atraktivita investovania do trhu komerčných nehnuteľností na Slovensku. Uvádza to realitno-poradenská spoločnosť Cushman & Wakefield, ktorá realitný trh dlhodobo pravidelne monitoruje.

více >>
ilustračné foto

Rok v dodávateľských reťazcoch

Hodnotové reťazce si v uplynulom roku prešli mnohými útrapami, pričom mnohé z problémov stále trvajú. Pokiaľ chcú dodávateľské reťazce na tieto ťažkosti odpovedať a zabezpečiť svoju efektivitu, budú v nich pravdepodobne musieť nastať zmeny.

Pandémia koronavírusu a s ňou súvisiace uzatvárania podnikov, nútený home office či prerušenia výroby skúšali odolnosť dodávateľských reťazcov už v roku 2020. Tieto problémy, prejavujúce sa aj v prepravách, sa preniesli aj do roku 2021, nasledujúc vlny pandémie, ktoré v rôznych krajinách vrcholili v rôznom čase. Napríklad obmedzenia v osobnej leteckej doprave značne znížili objem tovaru, ktorý mohol byť takto prepravený, a tento chýbajúci nákladný priestor mohol byť len z časti nahradený charterovými letmi, čo viedlo k oneskoreným dodávkam.

více >>
Michal Dupkala

Na kóde záleží!

Fungovanie súčasnej modernej logistiky si bez spoľahlivej identifikácie dokážeme len ťažko predstaviť. Asi najznámejším a najrozšírenejším nástrojom automatickej identifikácie je čiarový kód, s ktorým sa dnes a denne stretávame už viac ako štyridsať rokov. Identifikácia dnes však už zďaleka nie je len otázkou čiarových kódov – na trhu je celý rad ďalších identifikačných nástrojov. Aby všetko vzájomne fungovalo, je dôležité, aby firmy hovorili jednotným jazykom. To zaisťujú štandardy GS1. O rozhovor sme požiadali Michala Dupkalu, CEO GS1 Slovakia, ktorá je jediným licencovaným pracoviskom pre registráciu do Systému GS1 na území Slovenskej republiky.

více >>
Ilustračné foto | DKV

DKV uvádza na trh prvú ekologickú palivovú a nabíjaciu kartu vyrobenú z recyklovaného plastu PETG

Spoločnosť DKV Mobility, jeden z popredných európskych poskytovateľov služieb mobility, uvádza na trh prvú ekologickú palivovú a nabíjaciu kartu vyrobenú z recyklovaného PETG (polyetyléntereftalát - PET - s prídavkom glykolu počas polymerizácie). Nové udržateľné palivové a nabíjacie karty DKV Mobility sú vyrobené z 90 percent z recyklovaného materiálu a v porovnaní s bežnými kartami z PVC znižujú emisie CO2 na kartu o 42 percent. Nové ekologické karty sa budú vydávať od februára 2022.

více >>
Ilustračné foto | STILL

Maximálnu efektivitu skladu dosiahnete jeho správnym usporiadaním. Hlavnú rolu hrajú regály

Skladovanie je neodmysliteľnou súčasťou väčšiny priemyselných podnikov aj bežných retailových reťazcov. V mnohých prípadoch sa neobíde jedno bez druhého, a preto je nevyhnutné skladové a výrobné či predajné procesy maximálne zladiť do jedného funkčného celku. A presne to dokáže značka STILL. Zákazníkom neponúka iba samotné zariadenia, ktoré sú v sklade potrebné, ale poskytuje komplexnú službu vrátane poradenstva a návrhu riešení pre dokonalé usporiadanie skladu. A tým zvyšuje efektivitu všetkých procesov. Ako to funguje?

více >>
Ilustračné foto | Prologis CEE

Prologis získal pečať Terra Carta od Jeho kráľovskej Výsosti princa z Walesu

Jeho kráľovská Výsosť princ z Walesu v rámci svojej iniciatívy Sustainable Markets Initiative (SMI) predstavil pečať Terra Carta oceňujúcu súkromné ​​spoločnosti, ktoré idú príkladom a skutočne prispievajú k väčšej udržateľnosti svojho odvetvia.

Toto ocenenie dostalo 45 spoločností na svete – úzky výber inovátorov v oblasti udržateľnosti.

Prologis sa už desaťročia riadi svojim záväzkom budovať udržateľne a implementovať špičkové inovácie a technológie. Spoločnosť, ktorá je najväčším globálnym developerom a prevádzkovateľom logistických nehnuteľností, predstavila svoj cieľ získať certifikáciu udržateľnosti pre všetky svoje nové aj renovované budovy.

více >>
Benjamín Chladný – Head of Air Freight DB Schenker Slovensko

DB Schenker: špeciálna letecká preprava prototypu super športového vozidla na vodíkový pohon

Spoločnosť DB Schenker, ako jeden z najväčších svetových poskytovateľov logistických služieb zabezpečil mimoriadnu leteckú prepravu jedinečného výstavného exponátu reprezentujúceho Slovenskú republiku na svetovej výstave EXPO DUBAI 2020.

Spoločnosť DB Schenker využíva svoje skúsenosti a znalosti domáceho a globálneho prepravného trhu na posúvanie hraníc možností logistiky v prospech jej partnerov a zákazníkov. Okrem zabezpečovania štandardných prepráv zásielok je schopná spoločnosť DB Schenker využiť svoje know-how v prospech neštandardných logistických projektov. Medzi takéto projekty patrilo zabezpečenie špeciálnej prepravy jedinečného konceptu super športového vozidla na vodíkový pohon MH2 navrhnutého na akademicko-komerčnej pôde Technickej univerzity Košice a spoločnosti MATADOR group.

více >>
Ilustračné foto | VGP

Geis SK: Nová pobočka v Triblavine

Rovnako ako celá skupina Geis, tak i Geis SK stále silnie a rastie. Preto sa bude súčasná slovenská pobočka koncom roka sťahovať zo Senca do nových priestorov v logistickom VGP Parku Bratislava. Nachádza sa v oblasti Triblavina, len pár minút od Bratislavy.

"Vďaka dynamickému rastu sme potrebovali nájsť väčšie a vhodnejšie priestory pre našu pobočku v bratislavskom regióne. Našou požiadavkou bol moderný cross-dockový terminál v kombinácii so skladovou halou v blízkosti Bratislavy a zároveň pri diaľnici D1, " uviedol Daniel Knaisl, konateľ skupiny Geis pre CZ, SK a PL.

více >>
Zvolte stranu: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

Nastavení cookies