• LogicticFOCUS
    Aktuálne logistické informácie
ilustrační foto

Brexit: tri mesiace po tom...

Dlho očakávaný brexit vstúpil do platnosti ku koncu minulého roka. Predchádzali mu ale zdĺhavé a náročné rokovania a k dohode došlo až skutočne o päť minút dvanásť. To trochu skomplikovalo možnosť príprav, lebo pripravovať sa na obidve varianty bolo takmer nemožné. Aká je situácia teraz a ako obchodné vzťahy prebiehajú necelé tri mesiace po vystúpení Veľkej Británie z EÚ sme sa spýtali vedúceho Centra podpory pre clo a spotrebné dane na Finančnej správe pplk. Jozefa Belana.

více >>
Radovan Škultéty AON

Dôkladná analýza rizík zmierňuje ich dopad

Snaha úspešne odhadnúť pravdepodobnosť vzniku škody, vyčísliť jej výšku a dopad na život jednotlivca či komerčnej spoločnosti je tu zrejme oddávna. Moderná technológia a možnosti vedy však dnes umožňujú spracovanie veľmi realistickej analýzy rizík, ktorá je základom pre optimalizáciu preventívnych opatrení, rovnako ako pre nastavenie mechanizmu poistenia rizika vzniku škôd, ktorým sa napriek všetkej snahe vyhnúť nedá. Ako k rizikám správne pristupovať a ako firmám môže pomôcť poisťovací maklér sme sa spýtali dlhoročného odborníka v odbore poisťovníctva, generálneho riaditeľa divízie Aon Risk Solutions Česká a Slovenská republika spoločnosti Aon Central and Eastern Europe, a. s., Radovana Škultétyho.

více >>
Zdroj: Geis SK

Geis: Napriek všetkým obmedzeniam to bez vodičov nejde

Spoločnosť Geis sa aj v súčasnom zložitom období snaží vytvoriť optimálne podmienky pre všetkých pracovníkov. Týka sa to najmä tých, ktorých činnosť nemožno preniesť do online sveta a vykonávať ju z domova.

více >>
Zdroj: Prologis

Automatizácia a logistické nehnuteľnosti #2: Ako môže automatizácia pomôcť zvládať aktuálne výzvy v dodávateľskom reťazci

V poslednom desaťročí rast e-commerce ukázal, aké rozhodujúce sú pre generovanie výnosov našich zákazníkov logistické nehnuteľnosti. Užívatelia logistických služieb musia disponovať správnymi budovami so správnym vybavením v správnych lokalitách, aby mohli využívať konkurenčné výhody rýchlo sa rozvíjajúcich dodávateľských reťazcov. A práve automatizácia by mohla otvoriť tento potenciál.

více >>
Prologis Park Bratislava DC7

Rast s Prologis: zákazníci rozširujú svoje priestory v Prologis Park Bratislava

Našou najvyššou prioritou je vždy poskytovať  zákazníkom vysokokvalitné priestory a špičkové služby vo vyhľadávaných lokalitách. Prologis Park Bratislava je naším najväčším logistickým centrom v strednej Európe, ktoré ponúka to najlepšie zo služieb Prologis. Vďaka tomu priťahuje stále nových zákazníkov a tým existujúcim pomáha ďalej rásť.

více >>
Daniel Knaisl, konateľ skupiny Geis pre CZ, SK a PL Foto: Geis SK

Geis je prvým nájomcom VGP parku pri Bratislave

Spoločnosť Geis SK patrí medzi najväčšie logistické firmy na Slovensku a v oblasti vnútroštátnych paletových prepráv je leadrom na slovenskom trhu. Rovnako ako celá skupina Geis, tak aj Geis SK stále napreduje a rastie. „Vďaka dynamickému rastu sme potrebovali nájsť väčšie a vhodnejšie priestory pre našu pobočku v bratislavskom regióne. Našou požiadavkou bol moderný cross-dockový terminál v kombinácii so skladovou halou v blízkosti Bratislavy a zároveň v lokalite priamo pri diaľnici D1,“ uviedol Daniel Knaisl, konateľ skupiny Geis pre CZ, SK a PL.

více >>
Zdroj: Česmad Slovakia

K žiadostiam CEMT na Veľkú Britániu

Ako nás informoval generálny riaditeľ sekcie cestnej dopravy a pozemných komunikácií Ministerstva dopravy a výstavby (MDV) SR, tak existuje stále šanca na dohodnutie pravidiel v oblasti nákladnej dopravy medzi Európskou úniou a Spojeným kráľovstvom Veľkej Británie a Severného Írska.

více >>
ilustrační foto Prologis

Logistické nehnuteľnosti – zamerané na možnosť prestavby maloobchodných priestorov

Nová špeciálna správa výskumného oddelenia spoločnosti Prologis Research analyzuje, ako COVID-19 urýchlil vývoj maloobchodu a ako sa tento trend môže premietnuť do sektoru logistiky.

více >>
Zdroj: Gebruder Weiss

Gebrüder Weiss spúšťa zákaznícky portál myGW

Nový digitálny zákaznícky portál od spoločnosti Gebrüder Weiss sa volá myGW. Portál je k dispozícii pre všetkých klientov spoločnosti v Rakúsku, Nemecku, Českej republike, Maďarsku a na Slovensku. Platforma myGW zastrešuje všetky služby, ktoré GW ponúka. Zároveň  svojim klientom ponúka jednoduchý a rýchly  prístup k aktuálnym informáciám o službách, ktoré využívajú. Vďaka tomu je odteraz možné realizovať celú komunikáciu s poskytovateľom logistických služieb aj on-line formou. Portál úspešne využívajú prví klienti už od jari 2020. V pláne je aj rozšírenie do ďalších krajín.

více >>
ilustrační foto

V októbri ožije nové srdce Šariša

Výstavba nákupného a zábavného centra, ktoré do regiónu prináša viac ako 500 nových pracovných miest je vo finále. Investor a developer GEMO Holding oznámil, že ho otvorí už 8. októbra. Prezradil aj názov, ktorý možno Prešovčanov prekvapí.

více >>
Zvolte stranu: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

Nastavení cookies