• LogicticFOCUS
    Aktuálne logistické informácie

Ako šetrí náklady nízkonákladový gigant?

ilustrační foto

Čo sa stane, keď sa stretnú a spoja sily dvaja giganti z rôznych oblastí? Vznikne fúzia, ktorá jednoducho funguje. Spoločnosť Smartwings hľadala partnera, ktorý by im vedel pomôcť schopne riadiť a monitorovať prepravy nástrojom, ktorý je jednoduchý a intuitívny. Po pár stretnutiach v centrále Smartwings a bezpečnostných kontrolách pri vstupe do priestorov letiska našli spoločné slovo s Trans.eu - európskym lídrom v oblasti TMS a tvorcom jednej z najväčších dopravných databáz. To, ako šetrí náklady nízkonákladový gigant Smartwings pomocou Platformy Trans.eu ste mohli počuť aj na prezentácii ich zastupiteľov na konferencii SpeedCHAIN International v novembri.

Smartwings netreba predstavovať

Smartwings je najväčšou českou leteckou spoločnosťou a jeden z najrýchlejšie rastúcich leteckých dopravcov v strednej Európe patriaci do koncernu Smartwings Group. Smartwings prevádzkuje pravidelné linky, charterové lety a privátne lety kategórie business jet. Okrem Českej republiky pôsobí tiež na Slovensku, v Poľsku, Maďarsku a Nemecku, kde má svoje dcérske spoločnosti. Pravidelné letecké spojenie Smartwings ponúka do viac než 100 destinácií nielen v rámci Európy. Väčšinu letov prevádzkuje v spolupráci s Czech Airlines, ktoré sú tiež súčasťou Smartwings Group.

graf_financna uspora

Prichádza Logistika 4.0

Trans.eu Group S.A. je technologická spoločnosť, ktorej sa podarilo vytvoriť moderné nástroje pre priemysel dopravy a logistiky. Dopravná databáza, ktorá je na trhu od roku 2004, vytvorila najväčšiu komunitu dopravcov v Európe. Dnes táto spoločnosť pôsobí na medzinárodnej úrovni. Smer vývoja skupiny Trans.eu S.A. je jasne definovaný ich poslaním: európska cestná doprava má byť SMART & FAIR. Prístup k inovatívnym riešeniam je prvým krokom k logistike budúcnosti. To sa premieta do zvýšenia efektívnosti operácií a bezpečnosti celého dodávateľského reťazca.

Smartwings a Platforma Trans.eu

Popri takom množstve uskutočnených prepráv je ťažké riadiť a mať 100% prehľad o svojich aktivitách. Rovnako ako gigant Smartwings sa potrebuje adaptovať na takzvanú dobu 4.0, tak isto sa potrebujú prispôsobiť aj ich zamestnanci, ktorých je momentálne takmer 1500. Čo musí spraviť spoločnosť, aby sa neprerušil jej chod a zamestnanci plynule prešli na „4.0”?

Je dôležité nájsť nástroj, ktorý je dostatočne intuitívny a jednoduchý na ovládanie a zároveň ľahko implementovateľný do interných procesov.

Pomocou Platformy Trans.eu bol Smartwings schopný automatizovať objednávky pre pravidelné trasy, získali prehľad o všetkých aktivitách a znížili cenu prepráv. Komunikácia priamo s prepravcom bez sprostredkovateľov výrazne kráti čas a tým pádom šetrí peniaze.

Prvé výsledky

„Preorientovať” celú spoločnosť na niečo nové, zmeniť návyky a zároveň znížiť náklady sa zdá ako nesplniteľná úloha. Po otestovaní novej Platformy Trans.eu a implentácii do firemných procesov sa však opak stal pravdou. Graf nižšie ukazuje finančnú úsporu (v tísícoch EUR) sprostredkovateľa v porovnaní s Platformou Trans.eu. Od začiatku spolupráce vo februári 2019 uskutočnil Smartwings vyše 250 prepráv pomocou Trans.eu.

4.0

Štvrtá revolúcia je tu a je na každom subjekte, či sa adaptuje, alebo zostane spať na vavrínoch. Každý si je vedomý toho, že v dnešnom digitálnom svete už nie je jednoduché udržať krok s neustálym vývojom a nástupom nových technológií, ktoré menia každé odvetvie a každý aspekt podnikania. Či už sa jedná o dopravu, logistiku, alebo čokoľvek iné, je potrebné si uvedomiť, že aj taký gigant, akým je Smartwings, sa potrebuje prispôsobiť dobe 4.0.

 

Zdroj: Zuzana Krajová, Trans.EU

20.12.2019

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

Nastavení cookies