• LogicticFOCUS
    Aktuálne logistické informácie

DKV uvádza na trh prvú ekologickú palivovú a nabíjaciu kartu vyrobenú z recyklovaného plastu PETG

Ilustračné foto | DKV

Spoločnosť DKV Mobility, jeden z popredných európskych poskytovateľov služieb mobility, uvádza na trh prvú ekologickú palivovú a nabíjaciu kartu vyrobenú z recyklovaného PETG (polyetyléntereftalát - PET - s prídavkom glykolu počas polymerizácie). Nové udržateľné palivové a nabíjacie karty DKV Mobility sú vyrobené z 90 percent z recyklovaného materiálu a v porovnaní s bežnými kartami z PVC znižujú emisie CO2 na kartu o 42 percent. Nové ekologické karty sa budú vydávať od februára 2022.

"Plastový odpad je vážny problém celosvetového rozsahu, ktorý sa týka nás všetkých. V našom odvetví reagujeme na tento environmentálny problém zavedením kariet vyrobených z recyklovaného plastu PETG. To nám umožňuje ponúknuť našim zákazníkom najlepšiu ekologickú možnosť bez toho, aby sme museli robiť kompromisy v kvalite," hovorí Marc Erkens, vedúci oddelenia trvalej udržateľnosti, novej mobility a vzťahov s verejnosťou.

Na rozdiel od PVC sa z recyklovaného PETG počas jeho životného cyklu neuvoľňujú žiadne znečisťujúce látky. Recyklovaný plast PETG pochádza zo známych a kontrolovaných európskych zdrojov plastového odpadu. Okrem toho karty úspešne prešli všetkými požadovanými testami kvality, ktoré potvrdzujú ich odolnosť voči teplu a ohybu. Nové udržateľné palivové a nabíjacie karty sú súčasťou úsilia spoločnosti DKV Mobility o podporu obehového hospodárstva.

Medzi výhody nového materiálu na výrobu kariet patrí zníženie spotreby prírodných neobnoviteľných surovín, zníženie dopytu po nových plastoch a recyklácia odpadu. To všetko vedie k výraznému zlepšeniu bilancie CO2. Karty sa vyrábajú v rakúskom závode, ktorý 100 % elektrickej energie získava z obnoviteľných zdrojov. Prechod na udržateľnejšie materiály pre palivové a nabíjacie karty je v súlade s poslaním spoločnosti DKV Mobility: urýchliť prechod na nákladovo efektívnu a udržateľnú mobilitu budúcnosti. Spoločnosť DKV Mobility má v úmysle stať sa do roku 2023 spoločnosťou s klimaticky pozitívnym bilanciou a podporuje svojich zákazníkov v ich úsilí o zníženie emisií CO2 z ich vozových parkov o 30 % do roku 2030 v porovnaní s východiskovým rokom 2019.

 

Zdroj: Seesame Communication Experts

17.12.2021

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

Nastavení cookies