• LogicticFOCUS
    Aktuálne logistické informácie

Do predstavenstva spoločnosti FM Logistic pre český a slovenský trh zasadne nový člen

Tadeáš Kos | prevádzkový riaditeľ pre Českú republiku a Slovensko

Spoločnosť FM Logistic predstavuje nového člena predstavenstva pre región strednej Európy. Od 1. septembra 2022 sa k tímu pripojil Tadeáš Kos ako prevádzkový riaditeľ pre Českú republiku a Slovensko. Povinnosti prevezal od Guilhema Vicaireho, ktorý sa bude venovať svojej druhej oblasti zodpovednosti, t. j. obchodným riešeniam.

Cieľom týchto zmien vo vedení FM Logistic Central Europe (CE) je posilniť podporu rýchlo sa rozvíjajúcich českých a slovenských trhov.

Tadeáš Kos bude mať ako prevádzkový riaditeľ na starosti všetky skladové aktivity FM Logistic v Českej a Slovenskej republike a bude zodpovedný za rozvoj aktivít s existujúcimi, ale aj novými zákazníkmi.

Tadeáš Kos je v spoločnosti FM Logistic Central Europe nováčikom. V roku 1999 ukončil Obchodnú akadémiu a po skúsenostiach s rodinnou firmou a pozíciou FB (Food & Beverage) manažéra v Manchestri nastúpil Tadeáš v roku 2006 do spoločnosti Dachser Česká republika. Po niekoľkých medzinárodných školeniach absolvoval Dachser Logistic Academy a stal sa certifikovaným manažérom zmluvnej logistiky a postupom času zastával pozície riaditeľa pobočky, konateľa spoločnosti Dachser s.r.o. a manažéra zmluvnej logistiky pre český trh. Počas tohto obdobia bol Tadeáš vedúcim projektu alebo sa osobne zapojil do mnohých národných a medzinárodných projektov (Čína, Nemecko, Francúzsko, Slovensko) a bol priamo zodpovedný za 3 prevádzkové miesta v Českej republike. V období pandémie Covid (2020-2022) nakrátko nastúpil do spoločnosti Alza SK (e-commerce) ako prevádzkový manažér pre logistické lokality na Slovensku a do spoločnosti VCHD Cargo (doprava) ako vedúci pobočky.

Súčasné zloženie vrcholového manažmentu spoločnosti FM Logistic pre región strednej Európy:

  • Yannick Buisson, výkonný riaditeľ pre strednú a západnú Európu
  • Rafal Wozniak, prevádzkový riaditeľ, Poľsko
  • Tadeáš Kos, prevádzkový riaditeľ, Česká republika a Slovensko
  • Tomasz Oczkowski, vedúci predaja a marketingu pre strednú Európu
  • Guilhem Vicaire, riaditeľ pre obchodné riešenia v strednej Európe, do ktorého kompetencií patria IT, návrh riešení a riadenie projektov, inovácie, údržba, udržateľnosť a QHSE
  • Piotr Palmowski, vedúci oddelenia ľudských zdrojov pre strednú Európu
  • Marta Zonik, finančná riaditeľka pre strednú Európu, ktorá je zodpovedná aj za právne a nákupné oddelenie
  • Jacek Oraczewski, riaditeľ pre dopravu v strednej Európe

 


FM Logistic Central Europe

FM Logistic CE má 17 logistických platforiem, 30 prekladísk a zamestnáva viac ako 5 500 zamestnancov. Celkovo disponuje viac ako 750 000 m2 skladovej plochy, ktorá vytvára viac ako 1 000 000 paletových miest, ako aj vozovým parkom s približne 2 500 vozidlami.

Ako popredný logistický operátor v regióne ponúka svojim klientom služby zahŕňajúce skladovanie, uskladnenie, co-manufacturing, co-packing, ako aj prepravu a distribúciu tovaru. V posledných rokoch sa pozornosť organizácie zameriava na komplexné riešenia dodávateľského reťazca, ktoré podporujú klientov pri realizácii ich multikanálových stratégií.

Viac informácií o spoločnosti nájdete na: fmlogistic.sk a na LinkedIn - FM Logistic Central Europe.

 

Zdroj: FM Logistic

29.9.2022

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

Nastavení cookies