• LogicticFOCUS
    Aktuálne logistické informácie

Doprava a logistika na Slovensku súrne potrebujú odbornú diskusiu

Ing. František Komora, prezident Zväzu logistiky a zasielateľstva Slovenskej republiky

Logistika, doprava, medzinárodný obchod, dopravca a prepravca sú termíny, ktoré počujeme často z úst politikov, novinárov aj televíznych hlásateľov. Dokazuje to dôležitosť toho, čo sa za nimi skrýva, pre náš každodenný život a pre našu budúcnosť . Je však smutné, ak v poslednom čase diskusiám o logistike v hlavných mienkotvorných médiách chýba to najpodstatnejšie – odbornosť. Nejde len o to, že európska legislatíva  a jej domáce ekvivalenty sú prekladané bez znalosti základnej odbornej terminológie, a potom v slovenskom preklade dôležitej európskej smernice máme zameneného  dodávateľa a odberateľa. Problémov je viac.  

 

 

Určité názory, napríklad o ekológii v doprave, sa stali dogmami a už nikto sa nezamýšľa nad tým, či medzičasom vývoj situáciu neposunul niekam inam. Hovoríme o úplnom prechode na elektromobily, ale nikto detailne nediskutuje o tom, kde zoberieme potrebné zdroje energie, ak jadrové elektrárne nechceme, tepelné sú neekologické, veterné hyzdia krajinu, vodné sú obmedzene použiteľné, podobne je to so slnečnými, kde naviac je diskutabilný spôsob ich ekologickej likvidácie v budúcnosti, a vzhľadom na veľkú spotrebu elektromobilov a časové rozloženie ich využitia  je potrebné vyriešiť problém výkyvy v odbere energie.

 

Doprava a logistika skrátka súrne potrebujú odbornú diskusiu na najvyššej úrovni a súčasne potrebujú popularizáciu overených informácií, nezodpovedaných otázok a najnovších technických výdobytkov v oblasti dopravy a logistiky širšej verejnosti.

 

Preto čítajte!

 

Ing. František Komora, prezident Zväzu logistiky a zasielateľstva Slovenskej republiky

 

4.4.2018

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

Nastavení cookies