• LogicticFOCUS
    Aktuálne logistické informácie

Garbe dokončilo akvizíciu pozemku s rozlohou 70 000 m2 s cieľom postaviť prvý zelený logistický park na Slovensku

Zdroj: Garbe

Pozemok sa nachádza v Piešťanoch, získal už územné rozhodnutie a Garbe tu plánuje postaviť dve udržateľné budovy. Jednu s rozlohou 18 000 m2 a druhú s rozlohou 8 000 m2.

GARBE Industrial Real Estate GmbH, popredný špecialista na logistické a priemyselné nehnuteľnosti v Nemecku a Holandsku vstúpil na slovenský trh, kde získal pozemok s územným rozhodnutím s rozlohou 70 000 m2. Garbe na Slovensko vstupuje po úspešnom vstupe na český trh a v Piešťanoch plánuje výstavbu dvoch priemyselných nehnuteľností s celkovou rozlohou 26 000 m2.

 

Nový Garbe Green Park Piešťany bude postavený v súlade s najvyššími európskymi štandardmi v oblasti udržateľnosti. Obe budovy budú vďaka vzduchom poháňaným tepelným čerpadlám s fotovoltaickým panelom počas prevádzky takmer uhlíkovo neutrálne. Lokálny zdroj vody napojený na cirkulárny systém zaistí ich optimálnu spotrebu a recykláciu. Náklady na prevádzku parku budú vďaka vlastným energetickým zdrojom minimálne.

 

Ochrana životného prostredia a vysoká kvalita našich nehnuteľností je pre nás veľmi dôležitá. Chceme spolupracovať so spoločnosťami, ktoré tieto hodnoty zdieľajú. Sme nemecká rodinná firma a vychádzame z tých najvyšších európskych štandardov. Tie prispôsobujeme potrebám miestnych firiem s cieľom zaistiť ideálne prostredie pre výrobu či logistiku,“  povedal k akvizícii Martin Polák, managing director Garbe pre strednú a východnú Európu.

 

Doplnil ho Martin Stratov, zodpovedný za obchodné aktivity Garbe na Slovensku a v Českej republike: „Som rád, že pokračujeme v našich aktivitách a úspešne vstupujeme na slovenský trh. Nový pozemok má územné povolenie a pracujeme na stavebnom povolení, ktoré očakávame v najbližších mesiacoch. Veríme, že zákazníci ocenia možnosť stavať ihneď. Lokalitu sme vyberali viac ako starostlivo,“ dodal. 

 

Garbe Green Park Piešťany sa nachádza 300 m od diaľničného zjazdu na Piešťany, 80 km od Bratislavy a 110 km od Žiliny. Ponúka tak jednoduché spojenie pre ďaľšie trhy nielen v strednej Európe. Zastávka hromadnej dopravy sa nachádza na hranici parku.

 

Zdroj: Garbe

25.6.2021

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

Nastavení cookies