• LogicticFOCUS
    Aktuálne logistické informácie

Geis SK: Nová pobočka v Triblavine

Ilustračné foto | VGP

Rovnako ako celá skupina Geis, tak i Geis SK stále silnie a rastie. Preto sa bude súčasná slovenská pobočka koncom roka sťahovať zo Senca do nových priestorov v logistickom VGP Parku Bratislava. Nachádza sa v oblasti Triblavina, len pár minút od Bratislavy.

"Vďaka dynamickému rastu sme potrebovali nájsť väčšie a vhodnejšie priestory pre našu pobočku v bratislavskom regióne. Našou požiadavkou bol moderný cross-dockový terminál v kombinácii so skladovou halou v blízkosti Bratislavy a zároveň pri diaľnici D1, " uviedol Daniel Knaisl, konateľ skupiny Geis pre CZ, SK a PL.

VGP Park Bratislava predstavuje svojou strategickou polohou významný logistický projekt, ktorý podporí segment domáceho i zahraničného obchodu a logistiky. "Park, ktorý realizuje VGP, presne spĺňa všetky naše požiadavky.“

Pri výstavbe parku bol kladený dôraz na trvalú udržateľnosť, o čom svedčia nielen certifikát BREEAM, ale taktiež zaintegrované prvky trvalej udržateľnosti a environmentálnej zodpovednosti - napríklad strechy hál sú pripravené na inštaláciu fotovoltaických systémov, na vyhradených parkovacích miestach je možné nabíjať elektromobily, dochádzajúci na bicykloch majú k dispozícii priestor na odkladanie bicyklov.

Pri výstavbe nových priestorov bol kladený dôraz na efektívnosť vzhľadom na plánovaný počet nákladných automobilov odbavovaných v jednej chvíli.

V prvej fáze bude Geis využívať 8 000 m² vnútornej plochy, k tomu zodpovedajúce vonkajšie plochy a odstavné plochy. S ohľadom na plánovaný počet mnohých desiatok nákladných automobilov odbavovaných v jednej chvíli sú nové priestory výrazne efektívnejšie ako tie existujúce v Senci. Odbavenie jednotlivých nákladných automobilov bude prebiehať aj cez rampu (dĺžka 132 m). "V novej pobočke budeme ponúkať logistické služby, ktoré možno využívať samostatne alebo v kombináciách, presne podľa potrieb našich zákazníkov - od jednoduchého prepravného riešenia až po špeciálne prepravné alebo skladové logistické projekty. Samozrejmosťou sú doplnkové služby, ako napríklad cross-docking, colné a konsignačné sklady, zásobovanie výroby, montáž dielov, logistika spätných tokov, etiketovanie a prebaľovanie, nákup a zásobovanie obalovým materiálom, zámorské balenie a podobne," hovorí Tomáš Čanaky, riaditeľ pobočky.

 

Zdroj: Geis SK

20.10.2021

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

Nastavení cookies