• LogicticFOCUS
    Aktuálne logistické informácie

Geis zoznamuje študentov s logistikou

Ilustračné foto | Geis SK

Spoločnosť Geis, špecialista v oblasti dopravy a skladovej logistiky, už niekoľko rokov intenzívne spolupracuje so študentmi a s rôznymi študentskými organizáciami. Cieľom je oboznámiť študentov s oblasťou logistiky, predstaviť prax a trendy, ako aj snaha si vychovávať budúcich zamestnancov. Prostredníctvom tejto spolupráce sa spoločnosť snaží pozitívne ovplyvňovať aj kvalitu vzdelávania v oblasti prepravnej a skladovej logistiky.  

Spolupráca logistického providera so školami a ich študentmi je naozaj rozsiahla. Ako hovorí Monika Švecová, HR manažérka Geis SK: "Postupom času sa naše aktivity v tejto oblasti výrazne rozšírili. Spätná väzba od študentov a škôl je taká pozitívna, že sa zoznamujeme dokonca už aj so žiakmi  základných škôl a ukazujeme im, čo sa v logistike vlastne  rieši. Tých aktivít je už  toľko, že to  už prirodzene robíme aj  vo svojom voľnom čase, .... ale určite to stojí zato."

Študenti sa s bežnou  prevádzkou  najčastejšie stretávajú vďaka exkurziám priamo do prevádzok pobočiek Geis. Študentom a ich otázkam sa venujú personalisti, riaditelia pobočiek aj prokurista spoločnosti. 

Pravidelne každý školský rok nastupuje do spoločnosti Geis  na prax 5-6 študentov stredných škôl zo Zvolena a Banskej Bystrice. Študenti sa zapájajú najmä do administratívnych  činností (kontrola doručovacej dokumentácie, monitorovanie spokojnosti príjemcov a pod.). Stáva sa, že pre študentov sú  zaujímavé možnosti práce  v Geis  a po škole nastúpia do zamestnania práve na tie oddelenia, kde absolvovali študentskú prax. „Niekedy sa stáva, že dostaneme ďakovný list priamo od riaditeľa školy. Oceňujú to, čo robíme pre ich študentov, ďakujú nám a sú radi, že pomáhame mladým ľuďom. Možností, ako získať relevantnú prax, vraj moc nemajú,“ hovorí Švecová.

Vďaka napojeniu Geis  na projekt  Školáci v práci INAK si žiaci základných škôl mohli, na jeden deň, vyskúšať rôzne firemné pozície. Tie, ktoré vyžadujú základné vzdelanie, tie, ktoré vyžadujú stredoškolské vzdelanie, a nakoniec miesta, kde potrebujú vysokoškolské vzdelanie. Cieľom je ukázať im, aké dôležité je vzdelanie pre ich život.

Vo zvolenskom regióne Geis podporuje aj Konekt – poradenské centrum pre mladých a Centrum voľného času pre mladých Heuréka. Spoločnosť pravidelne  podporuje ich akcie, informuje študentov a  zdieľa s nimi svoje aktivity.  

Aj s vysokoškolskými študentmi študujúcimi príslušnú oblasť sa spoločnosť snaží byť v kontakte. Obchodný riaditeľ Geis Dušan Vilhan prednášal študentom na Fakulte prevádzky  a ekonomiky dopravy a spojov  Žilinskej univerzity. Zamestnanci spoločnosti Geis niekedy konzultujú a pomáhajú študentom pri spracovávaní bakalárskych a diplomových prác. Po úspešnom zvládnutí štúdia, ak prejavia záujem,  sa Geis snaží zabezpečiť pre nich vhodné pracovné miesto.

Na podnet profesora Verbu z gymnázia v Prešove, zorganizovali zamestnanci GEIS medzi sebou zbierku anglických kníh. Tie boli potom darované pánovi profesorovi a jeho študentom, ktorí ich využívajú v rámci  projektu Čítaním k snívaniu. Celá táto iniciatíva mala krásne ohlasy z radov študentov aj od pána profesora.

Vďaka študentom Strednej odbornej školy IT v Banskej Bystrici dodal Geis darčeky nadácii Úsmev ako dar. Tieto pozornosti od spoločnosti odovzdali študenti priamo charitatívnej organizácii.

 

Zdroj: Seteva

Foto: Geis SK

4.5.2022

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

Nastavení cookies