• LogicticFOCUS
    Aktuálne logistické informácie

Logistické nehnuteľnosti – zamerané na možnosť prestavby maloobchodných priestorov

ilustrační foto Prologis

Nová špeciálna správa výskumného oddelenia spoločnosti Prologis Research analyzuje, ako COVID-19 urýchlil vývoj maloobchodu a ako sa tento trend môže premietnuť do sektoru logistiky.

 

Medzi kľúčové zistenia patrí nasledujúce:

  • V dôsledku pandémie COVID-19 prešiel maloobchodný sektor v priebehu menej než piatich mesiacov vývojom, ktorý by inak trval päť rokov.
  • Dopyt po vysokokvalitných a výplňových logistických nehnuteľnostiach rastie a je poháňaný zvýšenou mierou adopcie e-commerce a zvyšovaním objemu skladových zásob.
  • Keďže maloobchodné nehnuteľnosti čelia najťažším výzvam, ich vlastníci sú nútení skúmať možnosti prestavby maloobchodných priestorov na logistické.
  • Príležitosti na konverziu maloobchodných nehnuteľností sa líšia v závislosti od formátu týchto priestorov.
  • Bude trvať dlho, kým sa trend prestavby maloobchodných priestorov na logistické prejaví. Ani v prípadoch, keď dôjde k súladu strategických a ekonomických faktorov, nebude prestavba rýchla.


Hoci sa správa spoločnosti Prologis sa zameriava na americký trh, je pravdepodobné, že identifikované trendy sa budú v rôznej miere prejavovať po celej Európe. Závisieť to bude od štruktúry trhu maloobchodných nehnuteľností v jednotlivých štátoch a od miery ich trvalej životaschopnosti v porovnaní s alternatívnymi možnosťami využitia, ako je napríklad logistika. Medzi americkým a európskym retailovým trhom však existujú kľúčové rozdiely, poznamenal Dirk Sosef, viceprezident pre výskum a stratégiu: „Európa má vyšší počet nákupných bulvárov v historických centrách miest a menej medziregionálnych maloobchodných reťazcov zasiahnutých zložitou situáciou, ako sú v USA napríklad JC Penny alebo Sears."


Celý report nájdete tu.

 

Zdroj: Best Communications

15.10.2020

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

Nastavení cookies