• LogicticFOCUS
    Aktuálne logistické informácie

Prologis získal pečať Terra Carta od Jeho kráľovskej Výsosti princa z Walesu

Ilustračné foto | Prologis CEE

Jeho kráľovská Výsosť princ z Walesu v rámci svojej iniciatívy Sustainable Markets Initiative (SMI) predstavil pečať Terra Carta oceňujúcu súkromné ​​spoločnosti, ktoré idú príkladom a skutočne prispievajú k väčšej udržateľnosti svojho odvetvia.

Toto ocenenie dostalo 45 spoločností na svete – úzky výber inovátorov v oblasti udržateľnosti.

Prologis sa už desaťročia riadi svojim záväzkom budovať udržateľne a implementovať špičkové inovácie a technológie. Spoločnosť, ktorá je najväčším globálnym developerom a prevádzkovateľom logistických nehnuteľností, predstavila svoj cieľ získať certifikáciu udržateľnosti pre všetky svoje nové aj renovované budovy.

Ben Bannatyne, prezident spoločnosti Prologis Europe, prevzal toto uznanie od Jeho kráľovskej Výsosti princa z Walesu počas oficiálneho ceremoniálu v Kelvingrove.

„Je nám cťou byť súčasťou tejto prestížnej iniciatívy, ktorá stavia prírodu, ľudí a planétu do centra svetového systému hodnôt. Tieto hodnoty sú v súlade s našou vlastnou víziou výnimočnosti v oblasti výstavby nehnuteľností, budovania dlhodobých vzťahov a kvalitnejšieho životného prostredia, z čoho budú vo výsledku ťažiť naši zákazníci, zamestnanci a miestne komunity,“ uviedol Ben Bannatyne.

„Sme radi, že môžeme podporiť prácu Jeho kráľovskej Výsosti princa z Walesu a Sustainable Markets Initiative, ktorá pomáha formovať udržateľnejšiu budúcnosť,“ povedal spoluzakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti Prologis Hamid R. Moghadam. „V našom prípade ide už o dlhodobú prax. Sme si vedomí vlastného podielu na vytváraní lepšieho a čistejšieho životného prostredia pre túto generáciu aj pre generácie po nej.“

Prologis získal pečať Terra Carta od Jeho kráľovskej Výsosti princa z WalesuJeho kráľovská výsosť princ z Walesu dodal: „Pečať Terra Carta oceňuje organizácie, ktoré sa zaviazali vytvárať udržateľnejšiu budúcnosť a ktoré sa vo svojom podnikaní sústredia na prírodu, ľudí a planétu. Ak chceme zachovať Zem pre naše deti a vnukov, musíme všetci pristúpiť k zmenám. A práve tieto spoločnosti sa zaviazali k tomu, že nám to uľahčia.“

Prvá pečať Terra Carta za rok 2021 putovala globálnym spoločnostiam, ktoré sa sústredia na inovácie a preukazujú svoj záväzok spoluvytvárať udržateľné a dynamické trhy. Je udeľovaná podnikom, ktorých ambície sú v súlade s ambíciami plánu obnovy pre prírodu, ľudí a planétu Terra Carta, ktorý bol predstavený v januári 2021. Pečať Terra Carta dostali spoločnosti, ktoré zaujímajú vedúce postavenie vo svojich odvetviach a ktoré majú dôveryhodné plány podložené celosvetovo uznávanými vedeckými metrikami na dosiahnutie čistej nulovej uhlíkovej stopy do roku 2050 alebo skôr.

 

Líder zelenej výstavby

V rámci úsilia o znižovanie emisií uhlíka a plnenie vedecky podložených cieľov sa aj naďalej zaväzujeme dosiahnuť 100 % uhlíkovo neutrálnu výstavbu naprieč našim globálnym portfóliom do roku 2025. Zároveň spolupracujeme so zákazníkmi, ktorým pomáhame dekarbonizovať prevádzku v ich budovách. Okrem toho sme na dobrej ceste k dosiahnutiu cieľa generovať 400 megawattov solárnej kapacity priamo v rámci našich budov do roku 2025.

Ako líder v odbore vydávame zelené dlhopisy, z ktorých financujeme investície do udržateľných budov a projektov obnoviteľných zdrojov energie po celom svete.

Ďalej pravidelne a komplexne posudzujeme dôležitosť jednotlivých aspektov nášho podnikania, aby sme získali prehľad o tom, aký vplyv má naša činnosť na životné prostredie, ekonomiku i spoločnosť. Do tohto auditu zapájame rozličných stakeholderov, vrátane zamestnancov, zákazníkov, neziskových organizácií a dodávateľov, aby sme zachytili celé spektrum interných a externých pohľadov na naše aktivity.

Prečítajte si viac o iniciatívach Prologis v oblasti udržateľnosti tu.

 

Zdroj: Best Communications

16.11.2021

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

Nastavení cookies