• LogicticFOCUS
    Aktuálne logistické informácie

Slovenské Contera Parky hlásia nové aj predĺžené nájomné zmluvy

Contera Park Bratislava

Veľkému záujmu klientov na Slovensku sa tešia Contera Parky. Len v prvom štvrťroku 2020 predĺžila Contera zmluvu s jednotkou na trhu stavebnej chémie Den Braven a logistickými firmami DHL Express a CS Cargo. Novým klientom sa stala ďalšia prepravná spoločnosť Pack4you.

Najväčší výrobca a distribútor stavebnej chémie na českom a slovenskom trhu Den Braven pôsobí vo Svätom Jure od roku 2008 a má v Contera Parku okrem skladovacích priestorov aj svoju slovenskú centrálu. „Contera Park je pre našu firmu ideálnym riešením, Svätý Jur má skvelú polohu, vždy sme dostávali a dostávame kvalitné služby,“ vysvetľuje Miroslav Mohyla, riaditeľ nákupu pre Den Braven.

Medzinárodný prepravný gigant DHL Express spustil svoje distribučné centrum nákladnej leteckej dopravy pre Slovensko v Rači v roku 2014 a lokalite zostal verný aj po premenovaní na Contera Park Bratislava. Na rovnakom mieste sa tento rok usadila aj ďalšia prepravná spoločnosť Pack4you. Minulý rok svoje priestory v Rači rozšírila logistická spoločnosť PKZ a knižné vydavateľstvo IKAR. V Contera Parku Prešov predĺžila v prvom štvrťroku tohto roka zmluvu aj významná logistická spoločnosť CS Cargo.

„Rovnako ako v Českej republike máme aj na Slovensku veľmi stabilné a vyvážené portfólio. Do zložitého obdobia, ktoré ekonomiku pravdepodobne čaká, vstupujeme s posilnenou dôverou našich klientov,“ povedal Dušan Kastl, partner a výkonný riaditeľ Contery.

Contera Park Svätý Jur má v tejto chvíli plnú obsadenosť. Necelých 5 600 m2 na okamžitý prenájom je k dispozícii v bratislavskej Rači a približne 5 500 m2 v Prešove. Tam podobnú plochu spoločnosť Contera ponúka aj na výstavbu typu built-to-suit.

Klienti oceňujú strategickú polohu, výbornú dopravnú dostupnosť parkov, ale aj služby, ktoré im Contera poskytuje: „Vždy sa usilujeme o nadviazanie dlhodobých vzťahov so zákazníkmi. Ich spokojnosť a dôvera je pre nás najlepšou odmenou,“ potvrdzuje Svetozár Rohoň, Senior asset manager Contery na Slovensku.

Potvrdilo sa to aj počas pandémie COVID-19, keď Contera dokázala splniť všetky hygienické predpisy a nariadenia a vytvorila tak nájomcom podmienky, aby mohli ich prevádzky fungovať bez obmedzenia.

Dva areály neďaleko Bratislavy a jeden pri Prešove pod názvom Vector Parks kúpila Contera od spoločnosti Macquarie Infrastructure and Real Assets (MIRA) minulý rok na jeseň. V apríli prevzala ich správu a otvorila v Bratislave vlastnú pobočku. Na doméne www.contera.sk je dostupná aj slovenská verzia webových stránok.

 

Zdroj: Contera

25.6.2020

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

Nastavení cookies